هشدار امنیتی بسیار مهم

مراقب ایمیل‌های جعلی و سایت های شبیه سازی شده (فیشینگ) خلافکاران باشید!


مستحضر باشید برخی با ارسال ایمیل جعلی مشابه ایمیل بانک پاسارگاد، سعی می‌کنند شما را فریب داده و ترغیب کنند اطلاعات مهم مانند نام کاربری، رمز ورود یا اطلاعات کارت خود را فاش کنید. این خلافکاران آنلاین، از انگیزه مالی برخوردارند. آنها با ارسال آدرس اینترنتی در ایمیل خود از شما درخواست می‌کنند با کلیک بر روی آن، به سایتی مشابه سایت بانک پاسارگاد مراجعه نمایید و بدین ترتیب ممکن است از شما بخواهند اطلاعات زیر را وارد کنید:
  • نام‌های کاربری و رمز ورود
  • شماره‌های حساب بانکی
  • اطلاعات کارت بانکی
  • تاریخ تولد شما و ...
در اینجا چند اقدام ساده ذکر شده است که می‌توانید جهت محافظت از خود در برابر خلافکاران انجام دهید:
1. هیچ وقت به ایمیل‌های مرتبط با اطلاعات مالی یا شخصی خود پاسخ ندهید. همچنین فرم‌ها و صفحات ورود به سامانه پیوند شده در این پیامها را پر نکنید.
2. هیچگاه بعد از دنبال کردن یک پیوند موجود در ایمیل، رمز ورود خود را وارد نکنید. بهتر است با وارد نمودن آدرس سایت در مرورگر، مستقیماً به سایت مربوطه بروید.
3. به هیچ عنوان رمز ورود خود را از طریق ایمیل ارسال نکنید.
4. فقط زمانی که 100% مطمئن هستید که در سایت واقعی قرار دارید، به حساب خود وارد شوید. اگر اطمینان کامل ندارید، آدرس اینترنت موجود در مرورگر وب خود را بررسی کنید. به عنوان مثال، این یک URL تقلبی است: URL صحیح به صورت زیر است: 5. ایمیلهای مشکوک و فریبهای فیشینگ را به ایمیل modern@bpi.ir گزارش دهید. گزارش یک پیام به عنوان فیشینگ باعث می‌شود تیم امنیتی ما از این گزارش برای کمک به توقف حملات مشابه استفاده ‌کند. توصیه می‌شود نکات مرتبط دیگر را که برای حفظ امنیت و ارتباط شما در بانکداری مجازی مهم است را نیز بخوانید:
© كليه حقوق برای بانک پاسارگاد محفوظ است.
طراحی و پیاده سازی توسط داتیس آرین قشم (داتین)